536
456124

MATTA. Rölakan. 219,5 x 176 cm. Sverige 1940-50-tal.

Matta. rölakan. 219,5 x 176 cm. sverige 1940-50-tal.

Melerad botten i blå, gröna och violetta nyanser med polykroma ränder och rakbladsliknande mönster.

Något ställvis hårt slitage, smutsig, fläckar, smärre skador och hål.

Utropspris:

5 000 - 7 000 SEK

581 - 814 EUR

Klubbat pris:
3 000 SEK