536
456124

MATTA. Rölakan. 219,5 x 176 cm. Sverige 1940-50-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
441 - 618 EUR
460 - 645 USD
Klubbat pris
3 000 SEK

Melerad botten i blå, gröna och violetta nyanser med polykroma ränder och rakbladsliknande mönster.

Något ställvis hårt slitage, smutsig, fläckar, smärre skador och hål.