551
364281

MATTA. Rya. 215,5 x 154,5 cm. Signerad KH GR

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

(sannolikt Klockargårdens hemslöjd, Tällberg, Gunilla Rappe). Blåmelerad botten med rut- och flikmönster i olika röda nyanser samt brunt.

Något slitage, smutsig, smärre fläckar. Sidorna med trampveck, bandkantade kortsidor.