Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
671
452250

Kjell Engman

(Sverige, Född 1946)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
969 - 1 160 EUR
1 110 - 1 330 USD
Klubbat pris

Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20
Kjell Engman
(Sverige, Född 1946)

KJELL ENGMAN, glasskulptur, Kosta Boda 1995.

Sandgjutet glas, fönster med mask och sittande figur. Signerad 8KENUN 959337 Kosta Boda K. Engman unique. Höjd 29, bredd 32 cm.

Obetydligt slitage.

Formgivare