13
449147

ULLA PROCOPÉ, servis 48 delar "Valencia" och "Fiesta", Arabia, Finland.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
19 000 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Målad dekor i koboltblått. Signerade ARABIA FINLAND UP/ olika målarsignaturer. Bestående av 14 mattallrikar, 14 djupa tallrikar, 14 assietter, 2 tekoppar, 1 salladsskål, 1 karott med lock, 1 skärbräda samt 1 stor mugg.
Sex delar Gunvor Olin Grönqvist, "Köökki" medföljer (2 såssnipor, 2 småskedar, 1 underlägg och 1 skärbräda), signerade GOG.

Enstaka nagg. (48)