136
466128

Robert Indiana

(USA, 1928-2018)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 490 - 4 360 EUR
3 650 - 4 560 USD
Klubbat pris
44 000 SEK

Robert Indiana
(USA, 1928-2018)

MATTA. "White on Black", Chosen love. Handtuftad 1995. 303 x 305 cm. Robert Indiana.

Klippt reliefdekor och signatur. Signerad etikett medföljer: Numrerad 3/125. Robert Indiana komponerade mönstret LOVE på 1960-talet.

Damm, obetydliga fläckar.