230
465089

Willem de Kooning

(USA, 1904-1997)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 180 - 2 620 EUR
2 280 - 2 740 USD
Klubbat pris
36 000 SEK

Willem de Kooning
(USA, 1904-1997)

"Love to Wakako"

Litografi, 1971, signerad med blyerts 26/58 och daterad '70, tryckt av Hollanders Workshop och med deras blindstämpel, utgiven av Knoedler, New York. 104 x 65 cm bladstorlek 114,5 x 72 cm (Akawara).

Gulnad, hanteringsveck, spår efter mjuka rullningsveck, små veck på bladets vänstra kant.

Graham 18.