246
460489

James Rosenquist

(USA, 1933-2017)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 620 - 3 050 EUR
2 740 - 3 190 USD
Klubbat pris
38 000 SEK

James Rosenquist
(USA, 1933-2017)

"The kabuki blushes", ur: "Secrets in carnations"

Färglitografi med kollage (monoprint), 1986, signerad med blyerts 'bon à tirer', tryckt och utgiven av Graphicstudio/U.S.F. Bladstorlek 99 x 105 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Heland Wetterling Gallery, Stockholm.

Glenn 206.