Madeleine Pyk – en samling F769
268
453759

Bert Stern

(USA, 1929-2013)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 900 EUR
1 640 - 2 180 USD
Klubbat pris
38 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Bert Stern
(USA, 1929-2013)

"Marilyn Monroe, from the Last Sitting", 1962

Signerad Bert Stern och daterad 1980 a tergo. Silvergelatinfotografi, bildyta 16,5 x 23,8 cm. Bladstorlek 20,3 x 25,3 cm.

Proveniens

Privatsamling.