"Jimi Hendrix, Masons Yard Studio, London, 1967"
Signerad Gered Mankowitz och numrerad 4/24. Framtagen senare. Silvergelatinfotografi, bildyta 96 x 96 cm. Upplaga 24 + 5 AP.
The Photogallery, Halmstad.
Gail Buckland, "Who Shot Rock & Roll, A Photographic History, 1955 - Present", 2009, avbildad sid 7.