283
461456

David LaChapelle

(USA, Född 1963)
Utropspris
140 000 - 160 000 SEK
12 200 - 13 900 EUR
12 800 - 14 600 USD
Klubbat pris
120 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
David LaChapelle
(USA, Född 1963)

"Lil' Kim: Luxury Item", 1999

Signerad David LaChapelle på etikett a tergo. Upplaga AP 5/5. Digital C-print, bildyta 58,5 x 42,5 cm. Upplaga 10 + 5 AP.

Proveniens

Tony Shafrazi Gallery, New York.

Patrik Steorn (red), "David LaChapelle - Burning Beauty", 2012, avbildad helsida sid 138.