345
461461

David LaChapelle

(USA, Född 1963)
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 050 - 3 490 EUR
3 190 - 3 650 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
David LaChapelle
(USA, Född 1963)

"Angelina Jolie & Billy Bob Thornton: Intimacy Documented", 2001

Signerad David LaChapelle på etikett a tergo. Upplaga 1/10. Digital C-print monterad på plexiglas och ramad, bildyta 58,5 x 49 cm. Upplaga 10 + 5 AP.

Proveniens

Tony Shafrazi Gallery, New York.