361
468026

David Drebin

(Kanada, Född 1970)
Utropspris
100 000 - 120 000 SEK
8 720 - 10 500 EUR
9 120 - 10 900 USD
Klubbat pris
90 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
David Drebin
(Kanada, Född 1970)

"Los Angeles", 2008

Signerad David Drebin på etikett a tergo. Upplaga 9/10. C-print, silikon, plexi 76 x 242 cm.

Proveniens

Camera Work, Berlin.

David Drebin, “The Morning After”, 2010, avbildad uppslag sid 96-97.