463792

460. FERNANDEZ ARMAN, Utan titel.

Signerad Arman. Utförd 1987. Unik. Papier-maché och akvarell på papper uppfäst på pannå 126 x 95,6 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Galerie Ferrero, Nice.

Utropspris
80 000 - 100 000 SEK/9 142 - 11 428 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)
102 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Övrigt

Arman Studio Archives, APA# 1004.87.018.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist samtida konst, fotografi

+46 8-614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Bli kund