1025
475008

HÄNGE/BROSCH med troligtvis orientaliska pärlor samt rosenslipade diamanter.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
875 - 1 050 EUR
922 - 1 110 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Franska stämplar, sent 1800-tal. Delar till att göra om till brosch ingår. Silver samt 18K guld. Längd 7 cm.

Avslutande pärla saknas.

Säljs till förmån för Sjöräddningssällskapet.