1195
467517

SEMIANTIK BIDJAR. 231 x 144 cm.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 400 - 2 870 EUR
2 710 - 3 250 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Röd botten med tätt polykromt heratimönster, medaljong och hörnornament. Smal mörkblå huvudbård med blom-, palmett-, arabesk- och granatäppelrankor.

Ställvis något slitage, något smutsig, smärre fläckar. Baksidan med smärre malskador, sidorna med smärre trampveck.