1199
464536

ANTIK HERIS. 558 x 355 cm.

Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
6 360 - 8 180 EUR
6 660 - 8 560 USD
Klubbat pris
115 000 SEK
ANTIK HERIS. 558 x 355 cm.

Mellanblå botten med närmast yttäckande terrakottafärgad medaljong med polykroma stiliserade blommor, palmetter och stor blommedaljong. Bred blåmelerad huvudbård med blom-, palmett-, arabesk- och granatäppelrankor.

Det mörkbrunfärgade garnet något korroderat. Något ställvis hårt slitage, något smutsig, fläckar, obetydliga lagningar. Långsidorna med smärre trampveck, en kortsida med smärre skador, en kortsida saknar några knutrader.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?