1202
477445

SEMIANTIK HERIS. 466 x 375 cm.

Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 370 - 6 120 EUR
4 610 - 6 450 USD
Klubbat pris
85 000 SEK

Terrakottamelerad botten med stor polykrom medaljong, hörnornament, stiliserade palmett- och blomslingor. Bred terrakottamelerad huvudbård med stora granatäppel-, palmett-, arabesk- och blomrankor.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar och lagningar, obetydliga malskador. Kortsidorna saknar några knutrader.