1236
477954

ANTIK MAHAL. 529,5 x 374,5 cm.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 490 - 5 230 EUR
3 650 - 5 470 USD
Klubbat pris
75 000 SEK

Ljusrödmelerad botten med stort mönster av polykroma medaljonger, palmett- och blomslingor. Bred mörkblå huvudbård med blom- och palmettranka.

De brunfärgade garnerna ställvis något korroderade. Något ställvis hårt slitage, smutsig, fläckar, smärre skador och lagningar.