1258
444210

SEMIANTIK TÄBRIS FIGURAL. 203,5 X 143,5 cm.

Utropspris
9 000 - 10 000 SEK
785 - 872 EUR
821 - 912 USD
Klubbat pris
28 000 SEK

Polykrom palatsinteriör med shah på tron och uppvaktning samt inskriptioner. Bred huvudbård med djur, fåglar och blommande träd.

Ställvis något slitage, smutsig, fläckar, smärre lagningar och fällningar. Baksidan med smärre malskador, långsidorna med trampveck, kortsidorna med påsatt band.