1298
471404

FIGURIN, brons. Maitreya Bodhisattva, Ming dynastin (1368-1644).

Utropspris
8 000 - 12 000 SEK
764 - 1 150 EUR
868 - 1 300 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Stående på lotustron. Höjd 27 cm.

Förgyllning med slitage. Anlupen, hål.