1351
472635

VAS, silver. Qing dynastin (1644-1912). Otydliga stämplar.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Balusterformad på oval fot med lyckotecken och figural scen på livet. Utvikt mynning. Rik dekor i relief. Höjd 13,6 cm. Vikt 81,0 g.

Slitage.