1359
420158

RÖKELSEKAR med LOCK, cloisonné. Sen Qing (1644-1912)/ tidigt 1900-tal. Rökelsekaret bär märkning Lao Tian Li.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Tripod med maskaronhänklar och lockknopp i form av fohund. Höjd 23 cm.

Smärre repor.