1434
473805

RULLMÅLNINGAR, fyra stycken, SOLFJÄDRAR med KALLIGRAFI, sen Qing dynastin/tidigt 1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
527 - 703 EUR
560 - 746 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Tusch och färg på siden. Solfjädrarnas format ca 24,5 x 24,5 cm. Rullarna: ca 151,5 x 37 cm.

Fläckar, defekter, missfärgningar. (4)

Proveniens

Acquired in Shanghai in the 1930's.