1440
458692

Zao Wou-ki

(Kina, 1921-2013)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 500 - 4 370 EUR
3 690 - 4 610 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Zao Wou-ki
(Kina, 1921-2013)

"La théière"

Färglitografi, 1952 signerad med blyerts 150/200. 33 x 49 cm.

Gulnad, missfärgad efter passepartout, fläckar i marginalen.

Agerup 75.

Formgivare