1447
448736

ALBUM, med GOUACHER (12). Porträtterande kinesiska hovet, Qing dynastin, sent 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
703 - 879 EUR
746 - 933 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Avbildande kejsaren, kejsarinnan, ministrar och mandariner. Märgpapper. Bildstorlek ca 28,5 x 17 cm.

Skador, revor.

Proveniens

The Collection of Arne Nilsson, Sandviken.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

634. Torsten Renqvist, "Fågel Fenix". Ur "Noaks ark".
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK