1494
463788

FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i imarifäger av blommande krysantemum och pioner. Diameter 39,5 cm.

Kantnötning, förgyllningen med slitage.