1529
445269

KOPPAR med FAT, tre delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
439 - 615 EUR
466 - 653 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Ovala konturerade med dekor i relief och famille rosefärger av växter. Höjd 4-6,2 cm.

Krackelyr, slitage. En kopp med kantnagg. (3)

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

361. Svend Langkilde, sideboard, Langkilde Møbler, Danmark, 1960-tal.
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
Budhistorik
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
25 000

ditt bud
Aktuellt bud:
34 000 SEK