1567
472203

TALLRIKAR, tio stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
703 - 879 EUR
746 - 933 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Blomsterdekor i famille rosefärger. Diameter 23 cm.

Två stycken med spricka. Fåtal nagg. (10)

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

256. Carl Malmsten, bord, "Skissbordet", 1930-tal.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK