1588
467869

TALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95), daterade 1789.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Europeiserande dekor i famille rosefärger av nyponros. Undersidan daterad 1789. Diameter 23,5 cm.

Obet slitage. (2)