1615
469347

VAS, keramik. Qing dynastin (1664-1912).

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterform med maskaronhänklar med ringar, grön ge-glasyr. Höjd 33 cm.

Nagg, ifylld nagg.

Proveniens

The Collection of Ivan Traugott.