1630
439378

KOPP, porslin. Kina, troligen Republik, 1900-tal, med Qianlong sigillmärke.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
25 000 SEK

Målad dekor av pojke med tupp, höna och kycklingar. Poem. Höjd 6,2 cm.

Obetydligt slitage.