1656
472623

PALL/PIDESTAL, stengods. Qing dynastin, 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Grönglaserad med blå inslag s.k. Shiwan-ware. Delvis genombruten växtdekor med samt cash mönster. Höjd 58 cm.

Skador.