1662
454129

VAS, porslin. Kina, troligen Republik, 1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fyrkantig form. Dekor i emaljfärger av kycklingar och landskap. Två sidor med poem. Höjd 28 cm.

Dekor med slitage.