1698
454622

URNOR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
6 560 - 8 750 EUR
6 910 - 9 220 USD
Klubbat pris

Balusterformade med dekor av växter inom reserver. Höjd 49 cm.

Brättesspricka, nagg.

Proveniens

From the home of the antique dealers Maj och Carl-Axel Persson, Malmö.