1709
440011

TALLRIKAR, fyra stycken, olika, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722), med olika sex karaktärers märken.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av figurscener. Diameter 21 cm.

Sprickor, nagg, lagning. (4)

Proveniens

The Oldertz Collection.