1722
471417

VAS med LOCK, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Fyrkantig, dekor i underglasyrblått av figurscener med stridande soldater. Lock med knopp i form av kotte av metall. Höjd 34 cm.

Nagg, locket lagat och med senare lockknopp.