177
461572

Carl Holsoe

(Danmark, 1863-1935)
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
11 100 - 13 300 EUR
11 600 - 13 900 USD
Klubbat pris
125 000 SEK
Carl Holsoe
(Danmark, 1863-1935)

Kvinna i interiör

Signerad C. Holsoe. Duk 49 x 40 cm.

Tilläggslista

Tidigare i (Georg) Kleis' Kunsthandel, Vesterbro, Köpenhamn. / Earlier in (Georg) Kleis' Kunsthandel, Vesterbro, Copenhagen.

Proveniens

Tidigare i (Georg) Kleis' Kunsthandel, Vesterbro, Köpenhamn.

Formgivare

Representerad på museer i Köpenhamn och München.