Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
265
454712

Leandro Bassano, hans efterföljd

(Italien, 1567-1622)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 450 - 1 940 EUR
1 660 - 2 220 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
(Italien, 1567-1622)

LEANDRO BASSANO (ITALIEN), Olja på förstärkt pannå

Herdarnas tillbedjan, 55 x 79,5 cm.

Lagad pannå, färgbortfall, ytsmuts, skrapmärken

Proveniens

From the home of the antique dealers Maj och Carl-Axel Persson, Malmö.