270
468943

Simon de Vos, hans efterföljd

(Flandern, 1603-1676)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 220 - 2 660 EUR
2 320 - 2 780 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Simon de Vos, hans efterföljd
(Flandern, 1603-1676)

SIMON DE VOS, hans efterföljd, olja på koppar.

Figurer i landskap, möjligen allegori över månaden juli, 38,5 x 47,5 cm. Märkt VII.

Enstaka repor, retuscher.

Proveniens

Etikett á tergo: Karl Ragnar Gierow.