290
455657

Carl Fredrik Sörensen

(Danmark, 1818-1879)
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
11 900 - 14 200 EUR
13 600 - 16 300 USD
Klubbat pris
95 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Carl Fredrik Sörensen
(Danmark, 1818-1879)

Motiv från den grå fyr, Danmark

Signerad C. Frederik Sörensen och daterad Copenhague 1862. Duk 163 x 235 cm.