300
470589

Carl Johan Hjelm

(Sverige, 1771-1827)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris
8 500 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Carl Johan Hjelm
(Sverige, 1771-1827)

Slaget vid Ölands norra udde 1564

Signerad Carl Joh. Hjelm och daterad 1820 a tergo. Tusch och akvarell 27,5 x 46 cm.