468
473873

SPEGEL. Gustavianskt stockholmsarbete, 1780-tal.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris

Skulpterad, förgylld och bronserad. Rik dekor av rosengirlander, räfflad medaljong, spiralband. Med Stockholms hallstämpel 1780-tal. Höjd 241, bredd 81 cm.

Senare glas med folieringsskador, senare bakstycke.