480
441502

SPEGELLAMPETT, för två ljus. England, 1700-talets andra fjärdedel. Senbarock.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med valnöt med bronserade detaljer. Ljusarmar av mässing. Höjd 132, bredd 60 cm.

Gammalt men ej ursprungligt glas.

Proveniens

From the home of the antique dealers Maj och Carl-Axel Persson, Malmö.