493
478402

AMPEL, för tre ljus. Empire, 1800-talets början.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Förgylld och patinerad brons. Dekor av figurmaskaroner och lagerkransar. Höjd 58 cm.

Smärre skador.