498
408086

KANDELABRAR, för fyra ljus, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 270 - 7 030 EUR
5 600 - 7 460 USD
Klubbat pris

Förgylld och patinerad brons. Rektangulärt postament med vapentrofé. Stående Mars resp. Minerva vid bladhölstrade skaft med lagerkrans. Svängda bladornerade ljusarmar. Höjd 52,5 cm.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

477. Wiwen Nilsson, collier, 18K guld med bergkristall, Lund 1975.
Utropspris
15 000 - 17 000 SEK
Budhistorik
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
21 700

ditt bud
Aktuellt bud:
30 000 SEK