521
454640

LJUSSTAKAR, ett par. Barock, 1600-tal.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 740 - 2 620 EUR
1 830 - 2 740 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Mässing. Balusterformat skaft. Graverad dekor med kors och passionsredskap. Höjd 46 cm.

Lagningar.

Proveniens

From the home of the antique dealers Maj och Carl-Axel Persson, Malmö.