537
433515

GOLVUR. Holland, 1700-talets mitt.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 490 - 4 360 EUR
3 650 - 4 560 USD
Klubbat pris

Fanerat med mahogny och lönn. Inläggningar av fåglar, blommor och urnor. Urtavla märkt Dirk Van Der Winden (Schiedam)?. Visar timmar, minuter, sekunder och datum. Höjd 240 cm. Pendel och två lod medföljer.

Kompletteringar, inläggningar med kompletteringar. Torksprickor.