59
442202

Gustaf Rydberg

(Sverige, 1835-1933)
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
3 550 - 3 990 EUR
3 700 - 4 170 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Gustaf Rydberg
(Sverige, 1835-1933)

"Råå fiskeläge"

Signerad G. Rydberg och daterad 1892. Duk 66 x 102 cm.

"VI Internationale Kunstausstellung", München, 1 juni - slutet av oktober 1892, kat nr 3145.