600
454696

ÖLGÅS. Norge, daterad 1838.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
969 - 1 450 EUR
1 110 - 1 660 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Erik Ingare
Erik Ingare
Värderingsman
+46 (0) 766 64 67 24
ÖLGÅS. Norge, daterad 1838.

Snidat trä. Polykromt bemålad. Hänklar i form av stiliserade hästhuvuden. Längd 32, höjd 17,5 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

From the home of the antique dealers Maj och Carl-Axel Persson, Malmö.